Portal Pacjenta Portal Partnera
logo ue

KONTAKT

Dom Rodzinny - ul. Przytorowa 1 Nowy Dwór Mazowiecki (okolice Warszawy)

TELEFON

tel. 22 775 22 05; kom. 697 027 865

FAQ

Do kogo jest skierowana oferta w ZOL “Dom Rodzinny”

W  placówce Zakład Opiekuńczo-Leczniczy „Dom Rodzinny”  udzielane są świadczenia medyczne osobom wymagającym całodobowej opieki z powodu wieku, choroby lub niepełnosprawności, którzy wymagają,  ze względu na stan zdrowia, całodobowych świadczeń pielęgnacyjnych, rehabilitacyjnych oraz kontynuacji leczenia, a nie wymagają hospitalizacji w oddziale szpitalnym.

W jakich godzinach odbywają się odwiedziny w Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym „Dom Rodzinny”?

Zgodnie z regulaminem dla odwiedzających, pacjentów można odwiedzać codziennie w godzinach 11.00 – 18.00. W wyjątkowych sytuacjach   członkowie rodziny mogą (po uzgodnieniu z dyrektorem, kierownikiem lub pielęgniarką pełniącą dyżur) wydłużyć odwiedziny w placówce.

Jak można dokonać opłaty za pobyt bliskiej osoby?

Opłaty można dokonać gotówką lub przelewem na konto.

Kiedy przychodzi ksiądz?

Kapelan odwiedza naszych pacjentów raz w miesiącu odprawiając Mszę Świętą. Ponadto na życzenie rodzin ksiądz dodatkowo udziela sakramentów.

W jaki sposób podawane są leki pacjentom?

W Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym „Dom Rodzinny” ustalone są ścisłe godziny podawania leków wszystkim pacjentom. Zwykle pacjenci otrzymują leki o stałych porach 1,  2 lub 3 razy na dobę, w trakcie lub po posiłku.

Zasady odpłatności w ZOL

Odpłatność za pobyt w ZOL wynosi zgodnie z art. 18 ust. 1 Ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych (Dz. U.2004 Nr 210 poz. 2135), wysokości odpowiadającej 250% najniższej emerytury z tym, że opłata nie może być wyższa niż kwota odpowiadająca 70% miesięcznego dochodu świadczeniobiorcy.

Koszt świadczeń medycznych finansowany jest w ramach ubezpieczenia zdrowotnego, pacjent pokrywa koszty wyżywienia i zakwaterowania w wysokości opłaty miesięcznej,  która wynosi 250 % najniższej emerytury, ale nie więcej niż kwota odpowiadająca 70 % miesięcznego dochodu netto pacjenta w rozumieniu przepisów ustawy o pomocy społecznej.

Koszt pobytu osoby komercyjnej w naszym Zakładzie jest uzależnione od oferty

  • pokój jednoosobowy z łazienką 4 000 zł miesięcznie
  • pokój dwuosobowy, trzyosobowy z łazienką 2 700 zł miesięcznie.
  • ewentualnie dodatkowa opłata za leki, pielucho-majtki, specjalistyczne badania lekarskie.

Jak można dostarczyć dokumenty do ZOL „Dom Rodzinny”?

Dokumenty można złożyć w placówce, poprzez e-mail, fax.  Ponadto, na naszej stronie internetowej jest formularz zgłoszeń, można  też  wysłać dokumenty pocztą,  jednak wiąże się to zawsze ze sporym opóźnieniem całej procedury.

Jak długo pacjent może przebywać w ZOL?

Pacjent przebywa w naszej placówce do momentu poprawy stanu zdrowia na tyle, że może on funkcjonować w domu samodzielnie, bądź z niewielką pomocą osób bliskich.

Czy lekarz jest na oddziale całą dobę?

Nie – lekarz dyżuruje w dzień. W nocy pacjenci są pod opieką pielęgniarek i opiekunek.

Kto ma prawo do uzyskania informacji o stanie zdrowia pacjenta?

Zgodnie z ustawą z dnia 6 listopada 2008 r. o prawach pacjenta i Rzeczniku Praw Pacjenta prawo do uzyskiwania informacji o stanie zdrowia pacjenta posiada osoba wskazana (upoważniona) przez pacjenta lub jego przedstawiciel ustawowy.

Czy w ZOL jest rehabilitacja?

Tak. W Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym zatrudniamy wykwalifikowanych fizjoterapeutów. Dysponujemy profesjonalną salą rehabilitacji wraz z niezbędnym sprzętem.

W jaki sposób można dojechać do placówki?

Dojazd jest bardzo dogodny, blisko znajdują się przystanki PKS, PKP, autobusy firmy TRANSLUD nr. 2 i 6 z Warszawy lub Zakroczymia. Wygodny jest również dojazd samochodem.

Jak daleko od Warszawy znajduje się Zakład Opiekuńczo-Leczniczy „Dom Rodzinny”?

Zakład Opiekuńczo-Leczniczy „Dom Rodzinny” oddalony jest od Warszawy ok. 30km.

close
Potrzebujesz więcej
informacji?
Oddzwonię do Ciebie!


* Twój numer telefonu nie będzie wykorzystany w celach marketingowych
lub przekazany dalej. Wyłącznie oddzwaniamy na podany numer telefonu.
Zostaw numer
oddzwonimy!
Wyślij zapytanie
na interesujący Cię temat...

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez ZOL „DOM RODZINNY”
ul. Przytorowa 1, 05-100 Nowy Dwór Mazowiecki w celach marketingowych oraz dla prawidłowej realizacji usługi "umów wizytę"